Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím

ČT24 - SPORT

Přejít na ČT sport
  1. Antonín Barák je po roce s Fiorentinou znovu ve finále Evropské konferenční ligy. Čtvrtfináloví přemožitelé plzeňské Viktorie po úvodní domácí výhře 3:2 dnes remizovali v Bruggách 1:1, postup jim zařídil v 85. minutě z penalty Lucas Beltrán. Barák strávil duel na lavičce náhradníků.
  2. Je to blízko. Dukla zvítězila ve vloženém 27. kole druhé ligy v Chrudimi 2:0 a po příštím utkání už může slavit návrat do nejvyšší soutěže. Pražané využili nečekané porážky Vyškova s Jihlavou 0:1 a z prvního místa v tabulce mají před třetími Moravany už sedmibodový náskok. Na druhou příčku poskočila po vítězství 3:0 ve Vlašimi olomoucká rezerva, která ztrácí na Duklu pět bodů, ale kvůli účasti A-mužstva Sigmy v lize mezi elitu projít nemůže. Blízko sestupu je poslední Kroměříž.
  3. Basketbalisté Děčína vyhráli čtvrté semifinálové utkání na domácí palubovce nad Ústím nad Labem jasně 102:73 a přidali druhý bod v sérii, jejíž stav je tak vyrovnaný. Série mezi severočeskými rivaly bude pokračovat v sobotu v Ústí nad Labem.
  4. Olympijský oheň dorazil 79 dní před startem letních her v Paříži do Francie. Do Marseille ho po dvanáctidenní plavbě přivezla z Řecka plachetnice Belem a po grandiózní námořní přehlídce zakotvil trojstěžník ve Starém přístavu. Při slavnostním ceremoniálu pak před zraky tisícovek diváků a za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zapálil plamen v symbolickém kruhu rapper Jul.
  5. Z nejhoršího se dostali, ale porážku neodvrátili. Čeští házenkáři sice smazali sedmigólové manko, ale v úvodním kvalifikačním duelu play-off o postup na mistrovství světa prohráli v Rumunsku 30:31. Odveta baráže se bude hrát v Brně v neděli 12. května v přímém přenosu na ČT2 a ČT sport Plus od 16:20.
  6. Kateřina Siniaková a sedmnáctiletá Brenda Fruhvirtová postoupily na turnaji v Římě do druhého kola. Siniaková přehrála v duelu přerušeném kvůli dešti domácí Nurii Brancacciovou 6:4, 6:2. Mladší ze sester Fruhvirtových porazila na italské antuce 3:6, 6:2 a 6:0 Američanku Taylor Townsendovou.
  7. Praha a Ostrava hvězdy láká. Platilo to na minulých šampionátech v roce 2004 a 2015, platí to i letos. Úvodní foto článku mluví za vše. Zaplněné české arény svými efektními kousky budou bavit hvězdy z NHL (Victor Hedman) i talentovaní mladíci (Connor Bedard), kterým patří budoucnost. Výběr v široké škále zajímavých borců nebyl lehký. Web ctsport.cz představuje TOP 10 hráčů, které se vyplatí sledovat.
  8. Francouz Benjamin Thomas vyhrál z úniku pátou etapu Gira d'Italia, v níž čtveřice uprchlíků zmařila očekávané vyhlídky na další souboj spurterů. Růžový dres lídra závodu uhájil Slovinec Tadej Pogačar, jenž dojel v hlavním pelotonu s odstupem jedenácti sekund. Český jezdec Jan Hirt stále drží osmou příčku.
  9. Úvodní cross country Koroka na pardubickém závodišti vyhrál favorizovaný Coupstar v sedle s Janem Faltejskem. Šestiletý valach ze stáje Dr. Charvát triumfoval v Ceně města Pardubic o pět délek před druhou Yarou. Třetí doběhl další francouzský import Quart de Garde.
  10. Konec s biatlonem? Ani náhodou. Dvojnásobná vítězka Světového poháru Dorothea Wiererová plánuje i v příštích dvou letech pokračovat v kariéře. Čtyřiatřicetiletá Italka, kterou v uplynulé sezoně limitovaly zdravotní potíže, vyvrátila spekulace o konci kariéry a řekla, že by ráda závodila do domácích olympijských her 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo.
  11. Na pardubickém dostihovém závodišti vběhl kůň, který ztratil jezdce, do prostoru s diváky. Ženu a dítě sanitka převezla do nemocnice, další muž byl ošetřen na místě. Podle mluvčí Dostihového spolku Kateřiny Anny Nohavové jde o nešťastnou událost.
  12. Fotbalistky Slavie dál vládnou českým soutěžím. Čtyři dny po zisku titulu porazily ve finále poháru hraném ve Velkém Meziříčí Slovácko 2:0 a obhájily double.
  13. Dál usiluje o návrat mezi elitu. Bývalá česká jednička Jiří Veselý, který nyní patří v pořadí ATP až na 295. místo, se snaží stoupat pořadím přes challengery, aktuálně startuje na Prague Open na Štvanici. Při cestě žebříčkem vzhůru mu nově pomáhá i někdejší trenér Petry Kvitové Jiří Vaněk. Za cíl si Veselý dal dostat se tak vysoko, aby mohl opět startovat na grandslamech. V nejbližší době se chce probojovat do kvalifikace ve Wimbledonu.
  14. Po plánovaném čtvrtečním příjezdu centra Davida Kämpfa z Toronta dojde ke zúžení současné šestadvacetičlenné nominace české reprezentace na mistrovství světa v Praze o jednoho útočníka. Uvedl to trenér národního týmu Radim Rulík s tím, že na oficiální soupisce plánuje ponechat minimálně dvě až tři místa zatím volná. Zároveň oznámí i jméno kapitána a jeho zástupců. Přímý přenos utkání Česko – Finsko sledujte na ČT sport a ČT sport Plus v pátek od 19:30.