Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Zápas KP III 08.06.2008: SLOVAN Jindřichův Hradec - TK Strakonice B 4-5

Dlouhý a těžký výlet. Nejdřív nám chvíli trvalo, než jsme v obrovském sportovním areálu našli asi to nejzapadlejší a bohužel nejošklivější místo se dvěma starými kurty. Na dvorce se nastupovalo za stavu 3-0, protože soupeř nesehnal děvčata. Bylo tedy třeba uhrát dva body.

Vašek Klimeš – Filip Sviták 4/6, 7/6, 6/3

U Vaška se předem vůbec nepochybovalo, že by neudělal jeden z potřebných bodů. Jaký byl tedy pro mě šok, když celkem hladce odevzdal první set a do druhého šel s obdobným nasazením. Tuhle hru asi nikdo z přihlížejících neznal. 90 % Vaškových úderů se skládalo z lehkých forhendových obloučků a čopovaných backhendů, z nichž mnohé končily poměrně daleko za čarami označujícími oficiální rozměry dvorce. Bohužel tahle taktika na Filipa neplatila, protože ten základní údery zezadu nekazí. Téměř Vaška porazil jeho vlastními zbraněmi. Tie-break druhého setu naštěstí Vašek vyhrál celkem s přehledem a začal se trápit opět stejnou hrou v začátku třetího setu. Nejprve ještě lehce prohrával, pak ale začal naštěstí kazit i soupeř a Vašek trochu zvýšil jistotu i prudkost úderů (z 30 % na 32 %) a dokázal třetí sadu otočit a vyhrát. Takže ti, Václave, děkuji za bod, ale s tou hrou prosím něco udělej, nebo mi příště připravíš infarkt, utkání trvalo 2:30 hod a já si pořádně nesedl! Za zmínku stojí, že jeho soupeř považoval za nesportovní chování i naše tleskání vyhranému balonu (psychik???). Jak vidno, jen o 100 km od nás už jsou některé věci chápány diametrálně odlišně…

Honza Zákostelecký – Jaroslav Pech 1/6, 7/5, 5/7

Souboj dvou střelců z kulometu. Na pohled velice hezký tenis se všemi teoreticky dostupnými prvky. Nejdřív to vypadalo, že místní střelec má nastříleno o dost víc a má i větší zásobník, ale v druhém setu se muška výrazně zlepšila i Honzovi, dokázal otočit set a vyhrát 7/5. Ve třetím setu Honza opět prohrával, dotáhl na 5-5, ale úplně zápas otočit nedokázal. Honza doběhl některé neskutečné balony, ale nejvíce si budeme pamatovat jeho „žabičku“ pro balon, který padl do outu. Taková obětavost se jen tak nevidí!

Marek Šnobr – Honza Kolman 0/6, 1/6

(dodán autobiografický komentář) Kaňka, černá tečka a možná ještě jiná charakterizující přízviska by se hodila k vystižení toho, co jsem předvedl na jindřichohradeckých kurtech. Nastoupil jsem proti kapitánovi místních tenisových plejerů na druhém z obou kurtů, na kterých jsme hráli. Co říct k zápasu? Výsledek hovoří jednoznačně a taková byla i hra. Soupeř mi tam posílal zejména z podání slušně rychlé projektily, které se mi většinou kupodivu dařilo vracet, leč nepsaným pravidlem této tenisové partie se stal fakt, že jsem druhý nebo třetí úder zahrál do sítě, takže většinou ani nedocházelo k pořádným výměnám. Přibližně v tomto duchu se odehrával tedy celý zápas, který byl poměrně hodně rychlý, takže jsme si pak ještě se soupeřem tréninkově zapinkali. To už se mi podařilo dokonce přehodit pár míčů za sebou přes síť (a ne jako v zápase) a i Honza uznal, že jsem už tolik nekazil. Ale bohužel to už mi bylo houby platné. No, svoji frustraci z mého výkonu jsem si „vybil“ pomocí místním, stejně jako ostatní z našeho týmu, při úpravě kurtů po „dešťových“ pauzách a posléze také zaběháním si na přilehlém atletickém oválu (trestem za prohru byl 12ti kilometrový běh – pozn. L.V.). Ten můj průšvih ale naštěstí dokázali odčinit ostatní tím, že uhráli 2 body, které jsme potřebovali k vítězství, takže CHLAPCI DÍKY. L.V. - Mimo zápis musím dodat, že soupeři stačilo na Marka jen tolik času, kolik my jsme potřebovali k posilnění se v místní „šíňance“, protože „já ne šíňanka – já japonka!!!“

Zdeněk Burian – Vít Hrbek 4/6, 6/3, 3/6

Druhý na pohled moc hezký zápas. Stává se již tradicí, že kluci si chtějí udělat pěkný víkend, odpočinout si pořádně od manželek, takže proč by se snažili to rychle odehrát, když se dají vést i třísetová utkání, že?? Pochopitelně tím pak mohou lehce znervózňovat ty z nás, kteří se třeba chystají na odpolední pečení divokého prasete apod.! To by tedy bylo ke Zdeňkově zápasu….. No dobře, tak ještě přidám. Přesto, že Zdeněk, jak známo, je nový, mladý a nadějný člen našeho béčka, tentokrát narazil na ještě mladšího (16) a podobně nadějného Víťu. Hráči předváděli dlouhé výměny spíše ze zadních laien, kde však nakonec trochu selhal Zdeňkův jednoručný backhend, z kterého se prostě tolik nezaútočí. Takže ani tady se kýžený pátý bod neobjevil a šlo se do rozhodujících 4her.

Volf, Burian – Hrbek, Pech 7/6, 6/1

Na dnešní zápas byl připraven ještě jeden černý kůň – v singlech nehrající kapitán Libor Volf. Starý zkušený čtyřhrový Vlk s mladým nekazícím Zdeňkem se hned od začátku opřeli do soupeře a výborně rozehraný zápas za stavu 1-0 v prvním setu překazil prudký déšť. Po dešti převzal kapitán management úpravy místních dvorců do svých rukou a přesně si zaznamenával místa, kam hodil méně antuky, kde skryl díru pro servis apod. Pokud je totiž herní zařízení na vaší straně, získáváte nespornou konkurenční výhodu. Po profesionální úpravě dvorců se šlo hrát dál. Prohraný gam stíhal ten vyhraný a soupeř vždy hned dotahoval. Libor neměl příliš přesné jednoduché smeče z půl metru za sítí. Geometricky se to ani do sítě zakončit nedalo, leč praxe bývá někdy i od matematické teorie odlišná. Ostatní voleje byly většinou vítězné. Zdeněk spolehlivě zasílal základní údery zezadu. V tie-breaku se vyhrálo taky docela těsně 7-4. Soupeř bojoval ještě do stavu 2-1 ve druhém setu, tím ale jeho dnešní tenisové snažení skončilo. Další 4 rychlé gamy už byly pouze v režii strakonických harcovníků. „Na co šáhli, to tam padlo, zbytek zkazil soupeř.“ Strakonice tím získaly kýžený pátý bod a tím vítězství celého týmu.

Klimeš, Zákostelecký – Sviták, Koman 2/6, 1/6

Původní plán byl takový, že kýžený pátý bod se nasbírá v této čtyřhře. Leč od počátku se ukázal tento propočet jako mylný (výměna kapitána???). Proti našim dvěma menším hráčům nastoupili místní o 1-3 hlavy vyšší borci. Zápas byl celkem jednoznačný. Sem tam se našim podařilo vyhrát pěkný míček, ale neměli vůbec zakončení na síti, naopak na voleje nahrávali soupeři, který z nich ovšem zakončovat uměl. Tak snad příště.