TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Přihlášení

ČT24 - SPORTPřejít na ČT sport
 1. Po dlouhé těžké nemoci odešel člověk, jehož jméno najdeme ve stovkách pořadů ostravského studia České televize. Vladimír Štvrtňa se nesmazatelně zapsal jako dramaturg, scenárista i producent. Do Televizního studia Ostrava nastoupil v roce 1983 jako dramaturg pořadů pro děti a mládež, od roku 2003 byl dramaturgem Centra publicistiky a dokumentu. Za svou práci získal řadu ocenění.
 2. Kněží, faráři, filosofové, ekologové, sociologové, pedagogové, politici, historici, lékaři, spisovatelé, publicisté, žurnalisté, umělci. Přes 200 osobností se v průběhu 21 let vystřídalo v pořadu Sváteční slovo, které vznikalo v ostravském televizním studiu. Tyto pětiminutovky vytvářely prostor k zamyšlení, témata se zaměřovala zejména na oblast mezilidských vztahů, hodnotových měřítek a osobní odpovědnosti jedince.
 3. Těsně před pětapadesátým výročím první premiéry Divadla Járy Cimrmana dokončil štáb režiséra Patrika Ulricha natáčení nového cestopisu. Průvodcem šestidílné série „Stopy Járy Cimrmana“ je herec Miroslav Táborský. Ten se s kamerou a slavnými cimrmanology podívá nejen do památníku filmového Liptákova, ale i na nejnižší rozhlednu na světě či k nedokončené autosoše nikdy nežijícího českého velikána.
 4. Výstavní projekt v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje umělecký vývoj výtvarné skupiny Přirození, která působila v letech 1989–1992 a jejíž pozdější členové hráli od druhé poloviny 80. let 20. století významnou roli v rámci celorepublikové svobodné tvorby mimo oficiální scénu.
 5. Folkový kolotoč, legendární ostravský festival, který si na své pokračování musel počkat dlouhých osmatřicet let. Jeho 10. ročník se konal první červnový víkend v Ostravě-Porubě a na sedmi scénách bylo k vidění a slyšení na sedmdesát interpretů nejen folkové muziky napříč několika generacemi. Záznam festivalu uvede Česká televize v neděli ve 20:15 na ČT art.
 6. Špičkoví interpreti, velkolepé koncerty, hudba v chrámech a kostelích. V pátek 2. září začíná 19. ročník Svatováclavského hudebního festivalu, který se řadí mezi pět největších festivalů klasické hudby v České republice. Program nabízí 33 koncertů po celém regionu. Přímo do moravskoslezské metropole jich přiveze 15 – ať už to budou koncerty duchovní či tzv. staré hudby, nebo prvotřídní jazz.
 7. Je patrně nejrozmanitější zemí východní Afriky, mluví se v ní svahilsky a běžný cestovatel do ní obvykle nezavítá. To ale neplatí pro diváky premiérové řady Postřehů odjinud, kteří mohou tajemnou Tanzanii detailně prozkoumat hned ve třinácti nových dílech oblíbeného cyklu. Tanzanii očima Vladimíra Kroce uvidí diváci od 23. července každou sobotu vždy od 12:50 na programu ČT1.
 8. Jediný projekt svého druhu v České republice, který si získal přirozeně status mezinárodní přehlídky současného umění, jediný operní festival v Čechách, který se kontinuálně věnuje soudobému žánru opery od její klasické formy po experimentální. To je festival NODO/Dny nové opery Ostrava 2022, který se uskuteční ve dnech 25. – 30. června. I letos se mohou návštěvníci těšit na nové operní kompozice českých a zahraničních autorů.
 9. Píše se rok 1942. Druhá světová válka vstupuje do svého čtvrtého roku, vojensko-politický rozsah Osy je na svém absolutním vrcholu. Po atentátu na Heydricha vydala protektorátní vláda nařízení o tzv. povinné službě mládeže. Unikátní historický dokumentární snímek Ondřeje Veverky vysvětluje pozadí a smysl organizované převýchovy české mládeže pod vedením tzv. „Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě“. Vysíláme v úterý 24. května ve 20:00 na ČT2.
 10. Jiří Sozanský je rytířem české kultury a rytířem českého boxu. Byl zedníkem, kulisákem, brigádničil u restaurátorů, které vedl Olbram Zoubek, také je absolventem pražské AVU. Jeho dílo, které funguje jako lék proti amnézii a alternativním pravdám, je součástí sbírek našich i světových galerií. Dokument režisérky Šárky Maixnerové Solitér Jiří Sozanský uvede v premiéře program ČT art ve středu 18. května ve 20:15.
 11. Návrat k tradicím je dobrým znamením. Po dvou letech Olomouc ožije živým divadelním uměním. 9. května začíná Divadelní Flora. Olomoučané i návštěvníci univerzitního města se mohou těšit na bohatý mezinárodní program.
 12. Stav přírody a společnosti, alarmující situace ohledně klimatu, civilizační výzvy. Jak taková nelehká témata komunikovat široké veřejnosti srozumitelně? Academia Film Olomouc (AFO) opět ukáže, že to jde nejlépe skrze filmové příběhy. Po dvou letech v onlinu se tento světový festival populárně-vědeckých filmů, který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci (UP), vrací od 26. dubna do 1. května zpět do kinosálů. Tentokrát přináší zásadní téma Naděje.
 13. Jak nejlíp poznat nějakou zemi? Navštívit ji, procestovat, seznámit se s její historií, lidmi, zvyky. Štáb Postřehů odjinud tentokrát navštívil Maďarsko a zpravodaj Vít Pohanka vás v následujících dvanácti týdnech provede jeho hlavním městem a okolím. Na první díl nové série zveme v neděli 24. dubna ve 12:50 na ČT1.
 14. „Změna je život a prostředí, ve kterém žijeme, musí s naším životem držet krok,“ uslyšíme v jenom z nových dílů šesté řady lifestylového magazínu Bydlet jako. Dvanáct stylových interiérů a jejich dvanáct spokojených majitelů, osm kreativních designérů, kteří se o tu spokojenost postarají, a dva originální moderátoři, kteří tomu všemu dodají nadhled. A samozřejmě spousta nápadů, které i z vašeho bytu udělají domov. Nechte se inspirovat dalšími proměnami bydlení. Od 1. dubna každý pátek v 17:00 na ČT1.

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz