TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

Dne 14.06.2008 byl ve Strakonicích zahájen Jihočeský oblastní přebor jednotlivců v tenise – kategorie dospělých. Při této příležitosti byly slavnostně otevřeny tři nově zrekonstruované kurty. Zde je text úvodního projevu, který pronesl Ing. Libor Volf, předseda Tenis klubu Strakonice, o.s.


Vážené přítomné sportovkyně, sportovci a pozvaní příznivci tenisu, dovolím si připravit Vás o ne více než 5 minut času několika větami. Sám nejsem příznivcem dlouhých proslovů, proto Vám slibuji, že můj proslov nebude dlouhý a následně Vás všechny odměníme skleničkou dobrého šampaňského a chlebíčky v praktickém množství cca jeden a půl kusu na člověka.

 

Scházíme se tu dnes ze dvou důvodů. Tím prvním je konání letošního oblastního přeboru jednotlivců v kategorii dospělých, druhý je trochu nestandardní – dovolili jsme si využít možnosti pořádat oblastní přebor ke slavnostnímu otevření tří nově zrekonstruovaných dvorců.

 

Dovolte mi, abych mezi námi přivítal pana doktora Vladimíra Pavelku, náměstka hejtmana jihočeského kraje, který se uvolil na mou prosbu převzít nad konáním tohoto tenisového turnaje záštitu.

 

Strakonické tenisové dvorce nejsou neobvyklým místem pro pořádání tohoto nejvyššího jihočeského turnaje jednotlivců. Jsou to pouhé dva roky zpátky, kdy zde byl tento turnaj naposledy a zvítězil v něm Tomáš Toman ze Sezimova Ústí. Loňský přebor se konal v Budějovicích na Libře a vítězem se stal strakonický borec Pavel Procházka, kterého zde dnes také rád vítám. Uvidíme, zda se mu podaří obhájit titul. Zároveň mají Strakonice hned 3 hráče v první desítce jihočeského žebříčku v čele se současnou krajskou jedničkou Tomášem Fialou. Do tohoto turnaje vkládá náš oddíl dotaci ve výši 4000 korun.

 

Náš areál o kapacitě sedmi kurtů patří k těm větším v kraji a zejména na základě rozhovorů se soupeři při soutěžích družstev mohu říci, že i k těm nejpohodlnějším, co se jeho urbanistiky týče.

 

Přesto naše nejstarší tři dvorce (ukázat na ně) pocházely z padesátých let a jejich kvalita se v posledních několika letech rapidně zhoršovala. Proto jsme se v roce 2007 pokusili tak, jako mnoho jiných sportovních oddílů pro své areály, získat grant na jejich rekonstrukci od Jihočeského kraje. Tato snaha se zejména díky podpoře pana náměstka Pavelky zdařila. V průběhu září a října 2007 jsme kurty číslo 5, 6 a 7 zrekonstruovali. Celkové náklady na akci činily 412 tis. Kč, přičemž 150 tis. Kč byla dotace od Jihočeského kraje, 50 tis. Kč příspěvek od Rady Města Strakonice a zbylých 212 tis. Kč spoluúčast našeho tenisového klubu. Rekonstrukci prováděla firma pana Sibery, který je v tomto oboru považován za největšího odborníka.

 

Vedení našeho klubu je nicméně připraveno pokračovat v nastalé obnově areálu a jak si můžete všimnout za těmito tůjemi, právě provádíme výstavbu úplně nového zavlažovacího systému, který umožní zavlažovat všech sedm dvorců najednou, a to vždy ze dvou hadic na jednom dvorci. Tato náročná investiční akce bude stát okolo 580 tis. Kč a díky panu doktoru Pavelkovi se nám opět podařilo získat od Jihočeského kraje grant ve výši úctyhodných 460 tis. Kč! Zbylá částka jde opět na vrub našeho oddílu.  Myslím si, že za takovou podporu sportu – a my zejména tenisu – mu musíme alespoň tímto způsobem veřejně poděkovat.

 

Tímto mu tedy jménem strakonického tenisu velice děkuji za prokázanou podporu a ještě než ho poprosím také o několik vět, dovolím si udělat malou reklamu našim novým webovým stránkám. Jejich adresa je www.tkstrakonice.cz, vytvořil je náš kolega Martin Bouček a najdete na nich téměř vše, co se tenisu ve Strakonicích týká, včetně fotogalerie ze hry i z rekonstrukcí areálu a komentářů k zápasům družstev.

 

Takže děkuji za trpělivost a předávám slovo panu náměstku Pavelkovi.

 

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz