TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Přihlášení

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

Strakoničtí tenisté se těší na návrat do divize

Strakonice/  Strakoničtí tenisté v  minulé sezoně vyhráli s přehledem krajský přebor I a v následujícím roce budou po dvouleté pauze hrát opět divizi. Plány do budoucna nám nastínil předseda strakonického tenisového oddílu Libor Volf.

Autor:
Redakce

Jak hodnotíte minulou sezonu?

Strakonice mají v oficiální soutěži dlouhodobě dvě družstva. A tým hrál pod vedením kapitána Pavla Procházky ml. Krajský přebor I a B tým pod vedením Libora Volfa KP III. Přitom hierarchie soutěží je poměrně pestrá – pod extraligou se hrají dvě státní ligy a na krajské úrovni je KP I až KP V pod nejvyšší jihočeskou divizí. Z okresu jsou v soutěžích mimo Strakonice dále Vodňany (KP I), a Blatná (KP II). Vodňany skončily v uplynulé sezoně ve své soutěži šestý a Blatná pátá.

Muži Strakonic prošli minulým ročníkem bez zaváhání a postoupili do divize . . .

Strakonickým družstvům se uplynulá sezóna poměrně vydařila. A tým v KP I všech sedm zápasů suverénně vyhrál, z 63 možných bodů ztratil pouhých pět, a zaslouženě postoupil do nejvyšší krajské soutěže – Jihočeské divize. Během zápasů se v sestavě týmu protočilo celkem devět mužů a čtyři ženy. Cílem pro příští rok je pohybovat se v klidném středu tabulky divize. Pokud by se podařilo udržet tým v současné podobě, především jeho ženskou část, rádi bychom hráli o přední příčky tabulky. Je třeba zdůraznit, že Strakonice mají velice kvalitní hráčskou základnu, ale jak to bohužel je i u jiných sportů, mnozí hráči jezdí hrát komerčně zahraniční soutěže do Německa a Rakouska. Oproti tomu je třeba vyzdvihnout zajímavost, že se nám podařilo zařadit do sestavy kvalitní hostující hráčku z Německa Betinu Meusel. Na dvorcích se během sezóny vystřídali: Fiala, Reisinger T., Procházka, Kotoun, Reisinger Š., Maroš, Švec, Klimeš, Volf, Gabajová, Meusel, Vlčková, Procházková. B tým obsadil slušné třetí místo v KP III. Ze sedmi odehraných zápasů jen dvakrát prohrál. Stejně jako druhý Týn nad Vltavou a čtvrté Dačice – rozhodovalo skóre, což stačilo TK Kaplici B s jednou prohrou k obsazení první příčky. Druhý tým hrál s několika nově zařazenými hráči: Reisinger Š., Bálek - Třebohostice, Burian - Volyně, kteří se významně podíleli na posbíraných bodech.

S jakými cíli jdou tenisté do dalšího ročníku?

V příští sezóně se budeme snažit hrát opět o hrot tabulky. Postupu brání zejména to, že sestava je postavená standardně silně, zejména na zadních pozicích, zatímco přední hráči Reisinger a Klimeš nejsou k dispozici na všechny zápasy. Na dvorcích se během sezóny vystřídali: Reisinger Š., Klimeš, Volf, Bouček, Zákostelecký, Šnobr, Burian, Bálek, Fringoš, Slavíková, Vlčková, Procházková, Němcová. Co se týče individuálních výkonů hráčů, jsou Strakonice na svou velikost raritou, neboť mají na svých dvorcích jedničku na krajském žebříčku mužů Tomáše Fialu mladšího a zároveň vítěze krajského přeboru dospělých v posledních dvou sezónách Pavla Procházku mladšího.

Jak je na tom tenisový klub s mládeží? Máte nějaké mládežnické týmy?

Dost nás již delší dobu trápí skutečnost, že ve Strakonicích není žádné žákovské ani dorostenecké družstvo. Důvody jsou asi stejné jako u jiných sportů – vznik nových sportovních odvětví, změna způsobu přístupu oddílů a trenérů v devadesátých letech a ze všeho nejvíc větší komercializace sportu. Tím vzniklo i u nás více než desetileté vakuum, kdy na kurtech hráli v podstatě jen dospělí. Posledních pár let začalo mnoho závodních hráčů trénovat děti. Na kurtech vznikla soukromá tenisová škola. A tak doufáme, že během pár následujících let vzniknou i první žákovská družstva a celý systém družstev od přípravky po dospělé se znovu nastartuje.

Bude v budoucnu nějaká rekonstrukce tesinových kurtů?

Areál Tenis klubu Strakonice patří jednoznačně mezi ty nejhezčí v jihočeském kraji. Tyto postřehy nám při soutěžích potvrzují i soupeři z jiných oddílů. Každý areál ale potřebuje časem technické zásahy. Vedení našeho oddílu se proto rozhodlo v roce 2007 zahájit několik samostatných investičních akcí. Na podzim 2007 došlo k rekonstrukci tří nejstarších kurtů. Tyto kurty pocházely z padesátých let a ztratily potřebné herní vlastnosti. Klubu se podařilo získat dotaci 150 tisíc korun od Jihočeského kraje, 50 tisíc od Města Strakonice a ze svého doinvestoval dalších 220 tisíc Kč. Po rekonstrukci jde tak o jediné kurty, na kterých se dá například hrát během pár minut i po prudkém dešti. Před příští sezónou dostanou tyto kurty ještě nové speciální oplocení, které je již nyní vyrobeno a připraveno k namontování. Druhou akcí, která je nyní v závěrečné fázi, je vybudování nového zavlažovacího systému. Pomocí dvou nových vrtů, zásobníku na vodu, systému nových trubkových rozvodů a čerpadel tak bude nově možno zavlažovat celý areál najednou. Dosud bylo možno zavlažovat jeden až dva kurty. Dojde tím k reálnému prodloužení jak hrací doby, tak i kvality dvorců větším a častějším zavlažováním. Na tuto stavbu poskytl Jihočeský kraj grant ve výši úctyhodných 460 tisíc Kč a dalšími téměř 140 tisíci korun se na ní spolupodílí náš oddíl.

Chystáte do nového ročníku nějaké novinky?

Poslední a největší investiční akci zatím budu držet v tajnosti. Pokud se klubu podaří získat potřebnou dotaci, dojde možná k výstavbě dalšího zařízení pod hlavičkou Tenis klubu Strakonice, ale o tom až někdy jindy. Velkou novinkou v letošní sezóně je zprovoznění webových stránek oddílu na adrese www.tkstrakonice.cz. Na těchto internetových stránkách lze najít nejen všechny potřebné informace o tenise ve Strakonicích, ale též fotogalerii ze hry i z areálu a komentáře k jednotlivým odehraným zápasům družstev.

Jan Petráš

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz