Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

K utkání jsme odjížděli bez žen, zato v pěti mužích, a tak byl náš cíl jednoduchý – neutrpět debakl a zkusit zabojovat o vítězství, což znamenalo vyhrát ze šesti zápasů minimálně pět. Nakonec jsme po neuvěřitelném boji skutečně po vítězství sahali, leč nakonec se váhy překlopily na stranu soupeře. Přesto musím všechny pochválit za ohromnou bojovnost, každý do toho dal všechno a soupeř nedostal v perfektní (velmi sportovní a přátelské) atmosféře nic zadarmo.

Příští týden už bychom měli jet do Bechyně s dvěma ženami, k Bettině by se díky rychlé spolupráci se Štěpánem měla přidat další německá posila Verena Grill a tak se snad konečně dočkáme vítězství.

Tomáš Fiala – Jan Kellner 6/0, 6/1

Hrál jsem současně, takže jen co jsem slyšel: Soupeř prý nehrál špatně, jenže Tomáš ho k ničemu nepustil a tak bylo brzy hotovo. Proti našemu pavoučímu muži totiž nestačí nehrát špatně…J

Pavel Procházka – Ondřej Špaček 2/6, 6/4, 7/6(7)

Z mojí strany strašný první set. Jak už jsem zjistil minulý týden, druhé sety umím. Jak byly první dva sety celkem v klidu, tak třetí set byl skoro jako od Hitchckoka. 1:0, 1:2, 2:2…to nic nebylo, jenže najednou 2:5 a 15:40 = první dva mečboly pro soupeře. Naštěstí jsem si trochu pomohl servisem a dokázal je odvrátit. To soupeře trošku nahlodalo a najednou to bylo 5:5. Oba jsme si podrželi servis a šli jsme do tie-breaku. V něm jsem vedl 4:2, ale to bylo málo a najednou tu byl třetí mečbol – 5:6. I ten jsem odvrátil, ale za chvilku tu byl čtvrtý 6:7. Při něm jsem zahrál druhý kraťas v zápase a ne jen tak nějakej, krásnej čopovanej lob na kříž. Už jsem šel podávat ruku, jenže Ondrův forhand skončil pět čísel vedle a hrálo se dál. Konečně jsem se dostal k mečbolu i já a hned ten první jsem proměnil po volejové výměně na síti. Ufff…

Tomáš Reisinger – Jan Čihák 7/6, 6/1

Co jsem stačil zahlídnout, tak to byl zápas plný technických úderů, často byli oba dva současně na síti, ale Tomáš byl přeci jen agresivnější, zvládl vyrovnaný první set a v druhém už si na soupeři „pochutnal“.

Jiří Kotoun – Jan Zrzavecký 7/5, 6/7, 2/6

Zápas plný dlouhých výměn. Jirka bojoval co to šlo, čelil hodně nepříjemné hře – čopovanému backhandu a volnému dlouhému liftovanému forehandu. Jirka ve druhém setu podával na vítězství (chyběly dva míče), ale nakonec koncovku setu zvládl lépe soupeř a šlo se do třetího. Jirka začal dobře, ale pak už neměl trpělivost hrát se soupeřem dlouhé výměny jako v prvních dvou setech a Honza získal pro domácí první bod ze hry.

T. Reisinger, Procházka – O. Špaček, P. Špaček 6/2, 3/6, 6/4

Na debla soupeři povolali Ondrova staršího bratra Přemka, jenže nepočítali s tím, že na ně „vlítnem“. Za chvíli to bylo 6:2, 1:0 a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže pak se nám přestalo dařit a najednou to bylo 1:5. Ve třetím setu jsme se ale zvedli, podrželi si vlastní servisy, za přispění několika ukázek z „klackiády“ jsme soupeře rozhodili a za stavu 5:4 mu vzali servis a získali další bod.

Fiala, Pavel Švec – Čihák, Zrzavecký 6/7, 6/1, 5/7

Podle původních předpokladů měl být z tohohle nakonec rozhodujícího (my dohráli dřív) zápasu bod pravděpodobnější než z toho našeho. Nakonec se ale štěstí přiklonilo k soupeři. Po prvním těsném setu kluci jasně získali druhý, jenže na něj nedokázali navázat a koncovku třetího získal soupeř.