Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

19.6.2010 - KP III dospělí

6. krůček k postupu do KP II

Poslední domácí utkání jsme zvládli a za týden jedeme potvrdit první místo do Pacova. Počasí opět nebylo ideální a během noci pršelo. Ráno jsme rozehráli 4 zápasy, ale po odehrání setu jsme se díky počasí stěhovali do klubovny. Průběžný stav byl povzbudivý – 4 x vedení jedna nula na sety. Počasí však stálo proti nám a proto jsme se rozhodli poprvé využít novou halu k sehrání mistráku. Měl jsem sice pochybnosti o změně povrchu (hlavně soupeřkám vyhovoval víc než antuka), ale šli jsme do toho. Nakonec na nás přechod z antuky do haly a zpět na antuku nezanechal negativní dopad a zvítězili jsme 6:3.

Fringoš Martin – Kortlík Václav 6:2, 6:1

Díky mé začínající senilitě jsem zapomněl mou třetí nohu (bandáž) na pátečním turnaji KB v ČB a prvně od operace vazů jsem byl nucen nastoupit bez ní. Počasí mi samozřejmě přálo a bylo velmi kluzko. V prvních 4 gamech to bylo z mé strany velmi opatrné a výsledkem bylo, že jsme si oba prohrály servisy a bylo to 2:2. Nutno podotknout, že jsem nastoupil proti 16ti letému klukovi, který hrál nátlakovou hru, ale nebyl schopen změnit rytmus. V následujících hrách se projevila moje zkušenost a celkem bez problémů jsme opouštěli kurt (kvůli dešti) za stavu  6:2, 2:1 v můj prospěch. Dohrávka v hale už byla pouze formalita a soupeř si uhrál během 4 gamů pouze 4 míče. Ale pokud maličko potrénuje a zlepší psychiku, bude v budoucnu jistě dělat pro Zliv důležité body.

Fiala Přemysl – Štabrňák Jiří 6:3, 6:3

Přéma hrál v prvním setu co potřeboval a v pohodě si ho uhrál. Ve druhém setu jsem z vedlejšího kurtu slyšel podezřelé výkřiky od Přemka, které nesvědčily o jeho vedení, ale po špatném začátku vyhrál dvě hry a utkání bylo přerušeno za stavu 2:2 ve druhém setu. Dohrávka v hale byla stejně jako u mě pouze formalitou a během chvilky jsme měli druhý bod.

Slavíková Hana – Kollarová Markéta 6:4, 3:6, 6:3

První set jsem neviděl, ale dle komentářů diváků, byla Hanka trpělivější a nátlakovou hrou vyhrála první set 6:4. Poté bylo utkání přerušeno a dohrávalo se v hale. Hanka z toho moc nadšená nebyla a následně se ukázalo proč. Vedla ještě 3:2, ale pak přišla série soupeřky a během chvilky to bylo 3:6 a 0:2 ve třetím. Je na místě uznat kvalitu Markéty. Obě hrály aktivně a převažovaly vítězné míče před chybami. Hanka tlačila a Markéta díky šikovné ruce využívala energie míčů a vracela zpět přesné a nechytatelné projektily. Za nepříznivého stavu změnila Hanka hru a zařadila čopy, které soupeřku rozhodily a slavila úspěch a otočení stavu na 5:2. Následně sice prohrála své podání, ale pak dovedla utkání do vítězného konce. Pro nás to znamenalo vedení 3:0 a hodně důležitý bod.

Procházková Lenka – Tesařová Hana 6:4, 2:6, 3:6

Po přerušení měla Lenka set v kapse, ale přechod do haly pro nás rozhodně nebyl výhodou. Soupeřka měla dobrý servis a rychlý forhend a těchto výhod dokázala ne rychlejším povrchu v hale náležitě využít. Lenka bojovala, ale povrch a dobrá soupeřka byly proti ní.

Burian Zdeněk – Hajíček Jiří 4:6, 6:4, 3:6

Zdeněk nastoupil ke svému utkání již od začátku v hale na svém „tréninkovém“ kurtu č. 2. Soupeř byl levák, který hrál velmi podobný styl jako Zdeněk – spinový forhand, bekhand jednoruč a snažil se hrát aktivně. K vidění byla spousta dlouhých výměn i trefených rámů. Utkání bylo vyrovnané a o vítězi rozhodlo pár míčů. Ve druhém setu Zdeněk otočil ze stavu 3:4 na 6:4 a v dobrém výkonu pokračoval i na začátku třetí sady, kdy bohužel nedokázal proměnit šance na vedení 2:0. Následně se jeho soupeř vrátil do utkání a rozhodující set vyhrál 6:3.

Bouček Martin – Wohschläger Luděk 3:6, 6:2, 6:2

Martin odehrál také celý svůj zápas v hale a začátek měl naprosto tragický. Po triviálních chybách z prvního či druhého úderu prohrával během chvilky 4:1. Pak sice uhrál 2 gamy, ale byla to pouze labutí píseň a po návratu do starých kolejí prohrál set 3:6. Pokud by Martin prohrál, byl by stav utkání 3:3 a museli bychom vyhrát 2 debly ze 3 k vítězství, což se nezdálo až tak jednoduché. Od druhého setu začal Martin přece jen hrát volněji, občas popoběhl a nechal kazit také soupeře. Přineslo to své ovoce a vítězství ve druhém setu. Začátek třetího setu mu také neutekl a cenné vítězství nad již dost unaveným soupeřem si pohlídal. Na obhajobu Buckovo výkonu musím zmínit, že zápas není trénink a psychika pracuje v zápase úplně jinak. A těch zápasů za sebou letos moc nemá. Nicméně přidal pro nás velmi důležitý čtvrtý bod a to se cení.

Fringoš, Fiala – Wohlschläger, Štabrňák 6:0, 6:1

Sestavili jsme našeho nejsilnějšího debla, který měl za úkol přidat rozhodující vítězný bod. To se také po téměř bezchybném výkonu podařilo. Byli jsme lepší ve všech tenisových činnostech a za 40 minut bylo po zápase.

Burian, Volf – Hajíček, Kotrlík 4:6, 0:6

Libor byl již předem do debla jasný a o post jeho spoluhráče si střihli Buck a Zdeňek. Vítězem (jak se později ukázalo tak tuto sobotu pouze ve střihání) se stal Zdeněk. Naši nastoupili proti soupeřově silnější dvojici a bohužel s ní dokázali držet krok pouze v prvním setu.

Slavíková, Vlčková – Kollarová, Tesařová 6:2, 2:6, 7:6

Do debla nastoupila místo Lenky Petra Vlčků a holky sehrály velmi vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem pro nás. Celkově jsme tedy zvítězili 6:3.

K postupu nám nyní chybí již jen jakékoliv vítězství na půdě posledního Pacova v sobotu 26.6.2010. Pevně věřím, že nepřipustíme žádné komplikace a soutěž ukončíme bez porážky se sedmi vítězstvími na kontě.