Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share

Tak máme po sezóně družstev, tedy alespoň my dospělí (žáci budou ještě pokračovat v září), a tak je asi nejvyšší čas dohnat resty a doplnit komentáře k zápasům Áčka, když už jsem to celou dobu „bojkotoval“ a napsal jen jeden k prvnímu zápasu.

Nejdřív malé opáčko – první zápas jsme vyhráli v Táboře 6:3, komentář k zápasu bude určitě k nalezení v obsáhlém archivu našich stránek.

Hned další víkend jsme přivítali na domácích kurtech družstvo ze Sezimova Ústí a celkem podle předpokladů jsme vyhráli, znovu v poměru 6:3

Tomáš Fiala – Jan Čihák 6:2, 6:1

Naše jednička nezaváhala a celkem v pohodě získala bod. Tomáš opět decimoval soupeře přesnými voleji a pestrým úderovým rejstříkem (bekhend obouruč, jednoruč, čop, lift…).

Pavel Procházka – Patrik Homola 6:1, 6:7, 1:6

Dobrý začátek a jednoznačný první set, ve druhém se hra vyrovnala, já přestal hrát a jen jsem čekal na chybu soupeře s tím, že už se to dohraje samo. Kupodivu a velmi překvapivě (a je to pořád velkou záhadou) - ono se to samo nedohrálo a když jsem v tiebreaku neproměnil mečbol, nedokázal už jsem se na třetí set soustředit a bylo hotovo.

Karolina Peikerová – Adriana Tomanová 0:6, 1:6

Naše nová posila pro letošní sezónu dlouho nehrála a nerozehranost se bohužel projevila, soupeřka byla v úderech jistější.

Martina Samcová – Kateřina Tročilová 6:0, 6:7, 6:1

Velký comeback Martiny! Sice jí to stálo raketu, ale nakonec si pořádně zvedla sebevědomí a pro nás získala důležitý bod.

Pavel Švec – Vít Hrbek 6:0, 6:0

Jednoznačné vítězství Pavla, který se příjemně rozehrál do debla.

Tomáš Reisinger – Jan Budín 6:1, 6:3

Také v tomto zápase nebylo moc co řešit, Tomáš má po soustředění s „klukama německejma“ dobrou fazonu a nedal soupeři šanci.

Po singlech to tedy bylo 4:2 a vzhledem ke kvalitě našich deblových dvojic jsme do čtyřher nastupovali celkem v pohodě. Na jedničce nastoupili Tomášové proti Honzům a za chvíli byli hotoví, já s Pavlem jsme nastoupili proti juniorům, po prvním jasném setu jsme se zasekli ve druhém, ale i jeho koncovku jsme zvládli. Holky si o debla střihli, bohužel prohráli a tak jsme celkově vyhráli 6:3.