Souhlasím
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Share
Zápas KP III 17.05.2008: TK Strakonice B - Start České Budějovice A 8-1

Béčko tentokráte za psychické podpory a vedení svého pravého kapitána nemuselo ani daleko jezdit. Stačilo si na domácích dvorcích počkat na výletníky z Budějovic a ukázat jim krásy strakonického tenisu. Bohužel dorazili jen s jednou ženou, nicméně je třeba říci, že si to Lenka plně vynahradila kvalitním dvacetiminutovým tréninkem s tátou na pětce. Na dvorce se tedy nastupovalo za stavu 2-0. Mimochodem, soupeři nám pochválili areál, že je moc hezký a dobře se tam hraje !!!

Hanka Slavíková – Milena Pitterová 6/1, 6/3

Hanka nastoupila na pětku ve stejný čas jako všichni čtyři muži na ostatní kurty a zřejmě nám přivezla ze Zaboří nový západní trend tzv. „Blitz-Spiel“, tj. pětačtyřicetiminutový zápas. V Zaboří jsou totiž zřejmě kurty ještě dražší než u nás ( )))):-- ), a tak je tam třeba každou minutu využít. Zápas byl jednoznačný a Hanka skvěle ovládala celý kurt tentokrát nejen účesem a dresem, ale i hrou. Dlužno podotknout že, nevýhodou tohoto nového stylu hry je to, že je tak rychlý, že jsem ji ani nestačil vyfotit )):-, takže ve fotogalerii je jen fotka z lavičky po zápasu. Zde si nemohu odpustit výtku Fringimu, který byl objednán coby fotograf a pěkně se na nás vykašlal!

Libor Volf – Honza Pupík 6/1, 6/1

Hrající kapitán – zřejmě dobrá varianta! Bod, se kterým se rozhodně nepočítalo. Už při rozpinku Liborovi došlo, že soupeř nebude mít až zas tak nahráno a že tady bude platit jedno ze strakonických pravidel (strana 26 Liborovy Tenisové abecedy) „Kdo nahraje, ten vyhraje“ (Škola Zdeňka Zíky se osvědčila). Honza by měl dobré údery zezadu, ale jak sám nešťastně prozradil, „trénoval poslední rok spíš líný tenis a tyhle míče jsou úplně jiné!“. Celkem hladký průběh zápasu se zbrzdil za stavu 5/0 v druhém setu, kdy soupeř pochopil, že strakonického kapitána prostě dneska neustřílí a že tedy bude načase začít taky „pinkat“. To se zdařilo, vyhrál game na 5/1 a následoval nejzajímavější míček utkání: jeho časové rozmezí odhadují desítky přihlížejících (na většině kurtů se zatím stačily prostřídat strany) na 4-5 minut, míč se bavil přelétáváním zleva doprava cca > 100x. Dlužno podotknout, že tento míč vyhrál Honza a Liborova raketa letos prvně ochutnala sílu plotu.

Marek Šnobr – Jaromír Polesný 3/6, 2/6

Čestný bod soupeře daroval Marek po vydřeném zápase na druhé pozici. Marek se konečně začíná rozehrávat a nebýt místy zbytečně zkažených backhandů do sítě, mohlo to vypadat jinak. Marek zvláště rád dává prasata, např.: Jaromír: „kdyby ti tam i tohle padlo, tak fakt tu raketu zahodím a půjdu domů !“ Marek: „no to bys to měl pěkně daleko…“. V zápase bylo hodně pěkných i delších výměn zezadu, ale nakonec rozhodla dlouholetá zkušenost soupeře.

Zdeněk Burian - Michal Novotný 4/6, 6/2, 6/3

Po dohraných výše uvedených zápasech byl stav 4-1 pro strakonické a čekalo se, zda Zdeněk nebo Míla dokáží uklohnit kýžený pátý bod. Dlouhý a tvrdý tenis z obou stran. Po prohraném prvním setu se Zdeněk vzchopil a celkem hladce vyhrál set druhý. V nastalém tempu pokračoval až do stavu 4/0 ve třetím setu. Za nervózního přecházení kapitána z jedné strany plotu na druhý se soupeř opět probudil ze své strnulosti a snížil na 4/3. Dle Zdeňkova pozdějšího vyjádření bylo důležité, že „zůstal celý zápas stále stejně psychicky v pohodě“. Bezpečně liftované balony z forhendu střídané čopy z backhandu však našly znovu své uplatnění a Zdeněk už soupeřovi nedovolil další game a hru ukončil očekávaným vítězstvím. Tento nový mladý člen týmu má před sebou ještě hodně vítězných utkání. Je dobře, že se náš tým takto omladil (tato poznámka je zejména pro Zdeňkovy kolegy z práce)…

Míla Bálek – Adam Starka 6/4, 4/6, 6/2

Asi bych ani nemusel psát komentář k prvním dvěma setům, protože jejich průběh má Míla prostě už nacvičený. Nezapře se v něm učitel tělocviku, pro něž platí jedno z dalších strakonických hesel (strana poslední Ujákovy Netenisové abecedy) „víc, víc, víc“. Když se tedy přečtením komentářů z předchozích dvou zápasů dostaneme do třetího setu, tak tady byl konečně vidět vývoj v Mílově tenisovém přístupu. Nenechal se vyprovokovat ke zbytečnému kažení základních úderů zezadu a naopak se tlačil i na síť a zakončoval slušnými smečemi a forhendovými voleji. Míla se taky začíná slušně rozehrávat a předpovídám mu ještě mnohá slavná vítězství. Když si ale všiml, že Libor už nervózně nepobíhá za ploty, protože Zdeněk vyhrál, tak se rozhodl, že je načase jít na polívku, proměnil match-ball a šel zametat kurty. Super výkon!

Volf, Bálek – Starka, Novotný 6/4, 6/3

Za rozhodnutého stavu 6:1 už se čtyřhry hrávají celkem v pohodě. Ve stejném rytmu probíhala i tato. Domácí za stálého průběžného vedení postupně proplouvali oběma sety jako staří zkušení vodáci strakonickým Podskalím (tj. z hospody Mezi mosty na Zavadilku…). Mílovo servis začíná být údernou zbraní ve čtyřhrách, nicméně ani Liborův druhý servis zahraný místo prvního nezůstal několikrát bez okamžitého zisku fiftýnu. Prasat zas tolik nepadlo, nicméně soupeřových 3-centimetrových outů bylo asi 20 („trochu toho štěstíčka…. soudruh Košťál…„ Citace z Lupáního novodobého slovníku). Míla zahrál téměř bez výjimek všechny zakončovací smeče, Libor bude muset ještě trochu poporůst, než na ně taky dosáhne. Velkou zbraní je při příjmu servisu Liborův náběh na síť hned po lehkém returnu (podrobnosti viz. strana 5 Liborovy Tenisové abecedy), čímž je soupeř zmaten a odkázán na přemýšlení, „kam s ním“.

Šnobr, Burian – Pupík, Polesný 6/4, 7/5

I druhý debl se vyvíjel od počátku ve prospěch domácího týmu. Zdeněk je i při čtyřhře dobrou oporou a na síti zakončoval s přesností nekalibrovaného zařízení, (tj. jak kdy a jak kam?)? Nikoliv, právě naopak – zřejmě pro jeho nízký věk má ještě výborný přehled po celém kurtě a vítězně zakončované balony se střídaly pravidlem „levá, pravá, seno, sláma“. Na Marka byla při čtyřhře taky radost se podívat. Přesným umísťováním volejů vyhrával své balony na síti. Pravda, síly v ruce ještě tolik nepobral, ale až začne trochu posilovat nebo jezdit na kole mimo své trasy, tak ještě přitvrdí a už mu ty voleje nevybere vůbec nikdo! Při trénincích mu moc nešel servis (např. při včerejším přípravném deblu Libor, Marek-Agasi, Masomil 5/7, 1/6 po průběžném stavu 5/1), ale dnes při zápase se to téměř neprojevilo, takže jde tenisově nahoru! Z kurtu se chvílemi ozývaly záhadné výkřiky typu: „strakonickej tenis…, zas to prase…“. Ano, zasvěcení ví, že strakonickým úderem (strana 13 Liborovy Tenisové abecedy) je kombinace „prase s kraťasem“. No a Marek je pravým strakonickým hráčem a umí je dobře!

Hlavně že to dobře dopadlo a opět jsme vyhráli. 8:1 je taky výhra.