TK Strakonice, spolek

Oficiální stránky tenisového klubu ve Strakonicích

Cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Přihlášení

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
Share

Dne 13.9 se naši minižáci zúčastnili prvního turnaje  jejich kariéry v Praze na Aritmě. Z našeho oddílu se zúčastnili, Adélka Reisingerová, Terezka Bittnerová, Eliška Skálová, Petr Hradský, Daniel Karger. Přihlášeno bylo 24 hráčů a hráček. Byly rozděleni do 4 skupin. Kde se utkal každý s každým. Vítěz a druhý v pořadí postupoval do dalšího boje. Osm posledních už hráli standardního pavouka. Nejlépe si vedl Dan Karger který obsadil 3 místo v absolutním pořadí. Základní skupinu Dan zvládal jako opravdový mistr. Žádnému soupeři nedal sebemenší šanci. (v semifinále prohrál s pozdějším vítězem turnaje po obrovském boji 6:10) Kdo sledoval tento zápas nevěřil vlastním očím co tyto děti dokážou zahrát, doběhnou a nevím co ještě.

Na děleném 4 místě skončily Terezka Bittnerová a Eliška Skálová. Terezka prošla základní skupinou suveréně jako Dan bez ztráty kytičky. Bohužel v osmifinále ztratila vyhraný zápas v samém konci. Vedla už 9:5, ale nakonec prohrála smolně 11:9. Porazila jí nám dobře známá Marijánka Býčková( Skoro Strakonická hráčka, jinak bydlištěm v Praze)

Eliška? Tak to  už je ohraná písnička základní skupinu bez vážného zaváhání vyhrála. V osmifinále však narazila na velmi houževnatého soupeře který měl i drobet větší štěstí. Po poklidném zápase plném krásných výměn nakonec Eliška podlehla tlaku soupeře 10:6.

Adélka měla podle přihlížejících rodičů asi nejtěžší skupinu.(ale tak to ve sportu chodí) V této sešlosti byl jak pozdější vítěz tak i finalistka. Nicméně nakonec utrhla alespoň 3 místo ve skupině. Adélka se potřebuje  více koncentrovat na tenis a nekoukat co kde lítá.

Péťa. Asi největší pohodář turnaje. Toho opravdu nic nerozhází. Když vyhrál koukal pořád stejně jako když prohrál. Hrál ve stejné skupině jak Dan. Přesto uhrál stejné umístění jako Adélka tedy 3 místo.

Do velkého finále nastupoval přemožitel Dana, prozměnu Daniel Matějka proti Marijánce Býčkové. A protože u nás Marijánka taky občas trénuje, tak jsme samozřejmě přáli  vítězství jí. Ovšem Daniel Matějka se předvedl jako opravdový bojovník. Nenechal se rozhodit počátečním tlakem soupeřky a od stavu 0:2 začal diktovat tempo hry. Nakonec zvítězil v poměru 10:5.

Byly jsme v celku mile překvapeni jak na tom naše naděje jsou. V posledních osmi jsme měli hned 3,5 zástupce. Terezku, Dana, Elišku a ta půlka je Marijánka. Chybělo málo a mohli jsme mít minimálně jednoho hráče ve finále. Což dle mého názoru na první turnaj není až tak špatné.

Na Pražském turnaji se též konali doprovodné soutěže v obratnosti a přesnosti úderů. Na překážkové dráze zvítězil jak jinak než Daniel Karger. Dráha se skládala ze slalomu mezi tyčemi, přeskoku překážek a podlézání stolečků.

Další soutěž spočívala v trefování míčků do obruče z cca 5 metrů. (každý měl 10 míčků) Kdo že v této disciplíně kraloval? Ano, opět Dan se čtyřmi přesnými zásahy. Ale i ostatní se snažili. Adélka obsadila 2 místo se 2 zásahy. Jen na okraj, osobně jsem si to vyzkoušel a trefil jsem se 6x. Snad tyto výkony nastartují naše naděje k ještě usilovnějším tréninkům.

 

Partneři

 

drevointer

 

unielektro

 

Logo A&T-basic-vertical.jpg

 

marek snobr

 

dir007.png

 

omacz